Tilbage til nyheder

Resultater fra stævnet

5 oktober 2015

Kære alle,

1000 tak for en rigtig skøn og solrig stævnedag i Harridslev.
Tak for den store opbakning til stævnet til alle ryttere, sponsorer, publikum, dommere, kagebagere og hjælpere.
Uden jer intet stævne, og vi glæder os allerede til at se jer – og en masse springryttere – næste år

 

Resultater fra stævnet

MØNSTRING
Klasse 1 – Mønstring   -   Dommer: Karl Krogh
Stv. Nr. Rytter Hest Stb. Nr. Point Procent Placering
19 Line H. Andersen Glibings Dild FJ 10867 42 1
20 Line H. Andersen Hilde Abildhøjgaard FJ 12041 38
1 Louise Grønhøj Sommer Merle Halsnæs FJ 12047 36
DRESSUR
Klasse 2 – LD2   -   Dommer: Glennie L. Jensen
Stv. Nr. Rytter Hest Point Procent Placering
21 Natasja Holst Holbæk Thomsen Hogne FJV 08004 156,5 74,53 1
48 Rikke Sørensen Dahse Langmosegaard’s Casus 208333FJ0500804 153 72,86 2
4 Karoline Skov Tagmose Svalegårdens Dana FJ 11065 150,5 71,67 3
38 Marianne Kristensen Pilegårdens Sesam 208333FJ1102592 149 70,96 4
50 Signe Hansen Hashagen’s D-Mark DE434340372205 148,5 70,72 5
47 Anna-Louise Tang Kiwi Hovborg FJ 10931 148,5 70,72 5
42 Cecilie Christensen Bøttchers Cilla FJ 10913 147 70,00
39 Maiken Eriksen Fenja 208333201104663 145,5 69,29
20 Line H. Andersen Hilde Abildhøjgaard FJ 12041 144,5 68,81
12 Karina Selde Rasmine Møldrup 208333FJ1103440 144 68,58
36 Sheila S. S. Jensen Bavnshøj’s Twister 208333200300218 142 67,62
1 Louise Grønhøj Sommer Merle Halsnæs FJ 12047 142 67,62
40 Cecilie Kaptain Landevejens Pandora FJ 10724 141,5 67,38
14 Maria Clausen Aldum Østergaards Balder 208333FJ0500802 140,5 66,91
27 Alberte Thomsen Campari 208333200300318 133 63,34
Klasse 3 – LC2 B for 4 års heste   -   Dommer: Glennie L. Jensen
Stv. Nr. Rytter Hest Point Procent Placering
7 Lone Kaptain Finni Kaptain FJ 12043 172 74,79 1
2 Mia Esther Terkelsen Ligo Vinstrup FJV 15001 162,5 70,66
38 Marianne Kristensen Pilegårdens Sesam 208333FJ1102592 161 70,00
Klasse 4 – LC1 B, FJ-Tour   -   Dommer: Glennie L. Jensen
Stv. Nr. Rytter Hest Point Procent Placering
48 Rikke Sørensen Dahse Langmosegaard’s Casus 208333FJ0500804 178 71,20 1
37 Marianne Kristensen Mosegårdens Splint FJH 729 175 70,00 2
50 Signe Hansen Hashagen’s D-Mark DE434340372205 171,5 68,60 3
47 Anna-Louise Tang Kiwi Hovborg FJ 10931 171,5 68,60 3
2 Mia Esther Terkelsen Ligo Vinstrup FJV 15001 169 67,60
21 Natasja Holst Holbæk Thomsen Hogne FJV 08004 166 66,40
36 Sheila S. S. Jensen Bavnshøj’s Twister 208333200300218 164 65,60
41 Lone Kaptain Landevejens Pandora FJ 10724 163,5 65,40
51 Line Mandrup Dahl Vikkelsøe’s Klarabell 208333FJ0400864 162 64,80
43 Henrijette Christensen Prima’s Mikado 208333FJ0801937 161,5 64,60
1 Louise Grønhøj Sommer Merle Halsnæs FJ 12047 161 64,40
Klasse 5 – LC2 B, FJ-Tour   -   Dommer: Sandie Lausten
Stv. Nr. Rytter Hest Point Procent Placering
15 Rikke Kristensen Raket Skovå 208333FJ1001753 158 68,70 1
8 Gitte Lund Ellgaard Berta Ørskovgård FJ 10994 154 66,96 2
7 Lone Kaptain Finni Kaptain FJ 12043 151,5 65,87
3 Tina Dalsgaard Sleipner Basland FJV 15006 150,5 65,44
51 Line Mandrup Dahl Vikkelsøe’s Klarabell 208333FJ0400864 146,5 63,70
5 Frederikke Skov Tagmose Svalegårdens Arthur 208333FJ0700477 142,5 61,96
Klasse 6 – LC3 B, FJ-Tour   -   Dommer: Sandie Lausten
Stv. Nr. Rytter Hest Point Procent Placering
15 Rikke Kristensen Raket Skovå 208333FJ1001753 177 70,80 1
9 Sonja Strib Rahbek Berta Ørskovgård FJ 10994 169,5 67,80 2
37 Marianne Kristensen Mosegårdens Splint FJH 729 165,5 66,20
5 Frederikke Skov Tagmose Svalegårdens Arthur 208333FJ0700477 154 61,60
Klasse 7 – Procentridning LB, B-bane, FJ-Tour   -   Dommer: Sandie Lausten
Stv. Nr. Rytter Hest Point Procent Placering
49 Lenette Høj Jensen (LB1) Stald Kiels Panorama 208333FJ1002847 223 71,94 1
49 Lenette Høj Jensen (LB3) Stald Kiels Panorama 208333FJ1002847 222,5 71,78 2
25 Charlotte Mouridsen (LB3) Vesterhedens Apollo 208333FJ0406475 217 70,00 3
16 Sara Rosendal Pedersen (LB1) Tjalfe Kaptain 208333FJ0502820 213,5 68,87
16 Sara Rosendal Pedersen (LB2) Tjalfe Kaptain 208333FJ0502820 194 66,90
29 Mia Miller (LB1) Kiels Eau de Vie FJ 10572 197 63,55
3 Tina Dalsgaard (LB1) Sleipner Basland FJV 15006 194 62,58
29 Mia Miller (LB3) Kiels Eau de Vie FJ 10572 191 61,62
11 Rikke Sørensen Dahse (LB3) Langmosegaard’s Ecco 208333FJ1001879 186 60,00
28 Lene Miller (LB3) Laulundens Mikado 208333FJ0804866 185,5 59,84
Klasse 8 – LA1 B, FJ-Tour   -   Dommer: Stinne Yde-Lakmann
Start nr. Rytter Hest Point Procent Placering
22 Line Hornbæk Højgaards Induc 208333FJ0803448 195,5 67,42 1
25 Charlotte Mouridsen Vesterhedens Apollo 208333FJ0406475 187,5 64,66 2
31 Pernille Skou Nielsen Dukan FJV-S 13005 187,5 64,66 2
19 Line H. Andersen Glibings Dild FJ 10867 184,5 63,62
28 Lene Miller Laulundens Mikado 208333FJ0804866 183 63,11
11 Rikke Sørensen Dahse Langmosegaard’s Ecco 208333FJ1001879 179,5 61,90
33 Anja Klitte Tango 208333FJ0802442 178,5 61,56
23 Annika Buus-Andersen Lue Klattrup 208333200303083 171 58,97
32 Louise Mandrup Mandrups Isabella FJ 10566 169,5 58,45
Klasse 9 – Procentridning LA1-LA6 B-bane, FJ-Tour   -   Dommer: Stinne Yde-Lakmann
Start nr. Rytter Hest Point Procent Placering
19 Line H. Andersen (LA1) Glibings Dild FJ 10867 184 63,45 1
31 Pernille Skou Nielsen (LA1) Dukan FJV-S 13005 182 62,76 2
17 Janni Rasmussen (LA2) Sønderkærgaards Gorm 208333FJ0900700 198,5 62,04 3
22 Line Hornbæk (LA1) Højgaards Induc 208333FJ0803448 179,5 61,90 4
26 Charlotte Mouridsen (LA4) Ricko Fjordvang 208333FJ0700504 197 61,57
17 Janni Rasmussen (LA4) Sønderkærgaards Gorm 208333FJ0900700 196,5 61,41
45 Ditte M. Nielsen (LA6) Idol Fuglsang FJV 14010 239,5 61,41
33 Signe Fæster Vilhelmsen (LA2) Cato Frølunde 208333FJ0802442 195,5 61,10
44 Anja Klitte (LA2) Tango 208333FJ0900414 192 60,00
44 Signe Fæster Vilhelmsen (LA1) Cato Frølunde 208333FJ0900414 172 59,31
26 Natascha Dohn Jensen (LA3) Ricko Fjordvang 208333FJ0700504 177,5 59,17
32 Louise Mandrup (LA1) Mandrups Isabella FJ 10566 166,5 57,42
52 Thea Jess Plesner (LA2) Harald Hedevang 208333FJ0608081 164,5 51,41